БАНКІНГ В УКРАЇНІ
Неділя, 11.04.2021, 22:44
» Меню сайту
» Категорії розділу
НБУ [14]
Матеріали Національного Банку України
Банківська статистика [3]
Статистичні дані банківського та фінансових ринків
Банкінг [19]
Банківська діяльність - усе і вся
Міжнародний банкінг [9]
Новини світового банківського та фінансових ринків
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
» Рекомендовані сайти
ХК Луцьк
Головна » Банкінг

Минулого тижня Національний банк вніс зміни до Положення про порядок здійснення банками вкладних операцій фізичних та юридичних осіб, де отримали остаточну легалізацію депозитні вклади без права дострокового розірвання.

Як з’ясували журналісти, більше двох місяців дії закону про заборону дострокового розірвання договорів мало вплинули на швидкість відтоку коштів з банківської системи.

Навпаки, за даними НБУ, у липні населення винесло з банків майже 8 млрд грн у всіх валютах, що значно більше, ніж за червень (1,84 млрд). Тобто загальний обсяг вкладів фізосіб за місяць зменшився з 403 379 млрд грн до 395 432 млрд грн на 1 серпня 2015 року, а всього з початку 2015 українці вийняли з фінустанов 16,84 млрд грн в еквіваленті.

При цьому, згідно з даними регулятора, гривневі вк ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 328 | Добавил: kd78 | Дата: 21.08.2015

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує продати на поточному тижні (17-21 серпня) активи 10 неплатоспроможних банків на 251, 155 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні фонду.

Зокрема, на продаж виставляються основні кошти Прайм-банку на 22, 210 млн гривень, Актив-банку на 18,461 млн гривень, Фінростбанка на 12, 941 млн гривень, банку “Форум” на 4,641 млн гривень, банку “Меркурій” на 3,844 млн гривень, банку “ Порто-франко “на 3,284 млн гривень, банку” Київська Русь “на 2,049 млн гривень.

Також на продаж виставляються основні кошти банку “Демарк” на 1,059 млн гривень, Акту-банку на 71, 496 млн гривень (цілісний майновий комплекс (Мокрянський гранітний кар’єр), який знаходиться в селі крем Запорізької області).

< ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 312 | Добавил: kd78 | Дата: 21.08.2015

В Україні набув чинності новий Закон, який зробив практично неможливим погашення боргу за кредитом в збанкрутілому банку за рахунок депозиту іншої особи

Як пояснили в прес-службі ЮК Prove Group, раніше, такою схемою користувалися особи у яких були депозити в банку, що збанкрутував. Вони продавали право вимоги грошових коштів за своїм депозитом тим, у кого є борги перед банком, а боржникам, у свою чергу, зараховували суму «прогорілого» депозиту в якості оплати за кредитом.

Звичайно, згадана схема спрацьовувала не завжди, і по ній існує досить різноманітна судова практика. Але з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку», така можливість може нівелюватися.

... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 307 | Добавил: kd78 | Дата: 21.08.2015

Національний банк України розширив можливості для переказу юридичними особами іноземної валюти за кордон на підставі індивідуальних ліцензій.

Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на постанову № 354 від 3 червня 2015 року.

У прес-службі зазначили, що до цього часу юридичним особам, які мають відповідні ліцензії, дозволялося перераховувати іноземну валюту за кордон у трьох випадках.

По-перше, у разі розміщення юридичними особами валютних цінностей на рахунках за межами України.

По-друге, у випадку переказування іноземної валюти за межі України резидентом-гарантом у межах забезпечен ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 335 | Добавил: kd78 | Дата: 21.08.2015

Загальна позиція Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку полягає в тому, що на даному етапі використання бірж для приватизації не є ефективний спосіб знаходження акціонерів-інвесторів, завдання максимум – виключити біржі з цього процесу, заявив глава НКЦБФР Тимур Хромаєв.

Крім того, за його словами, комісія вже зробила всі формальні дії, щоб понизити істотно комісії, які біржі отримували від приватизації.

“Ми вже зробили всі формальні дії, щоб понизити істотно комісії, які біржі отримували від приватизації. Йдеться про зниження в десятки разів. Зараз вони отримують 1% від приватизаційних аукціонів, що непорівняно з реальними цінами витрат бірж. Це – завдання мінімум. Завдання максимум на даному етапі – виключити біржі з цього процесу. І це наша постійна позиція, бо біржі втратили кред ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 377 | Добавил: kd78 | Дата: 21.08.2015

Головне слідче управління (ГСУ) МВС веде досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння окремими посадовими особами банку “Приват” коштами НБУ, виділеними на рефінансування цього банку.

Про це йдеться у відповіді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на депутатський запит нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Віктора Чумака.

Згідно відповіді глави МВС, кримінальне провадження (№42014000000001261) ініціювала Генпрокуратура 13 листопада 2014 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

“Підозра про вчинення вказаного злочину ніком ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 398 | Добавил: kd78 | Дата: 20.08.2015

Державний Укргазбанк продовжив термін виплат вкладникам неплатоспроможного Дельта Банку (обидва – Київ) до 2 жовтня 2015 року.

Як повідомляється в прес-релізі фінустанови, відповідний додатковий договір був укладений між державним Укргазбанком та уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в банку Дельта.

Як наголошується в повідомленні, в даний час виплати коштів Укргазбанком здійснюються вкладникам, які при укладанні договору з Дельта Банком вказали місце реєстрації проживання за паспортом Вінницька, Донецька, Київська, Луганська, Рівненська, Сумська, Хмельницька і Черкаська області.

Виплати здійснюються за договорами банківського вкладу, термін дії яких закінчився до 30 квітня 2015 включно, та за договорами банківського рахунку (поточні ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 386 | Добавил: kd78 | Дата: 20.08.2015

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб переніс початок виплат вкладникам неплатоспроможного банку «Національний кредит», раніше заплановане на 18 серпня.

Як повідомляється на сайті фонду, початок виплат відкладається у зв’язку з необхідністю внесення уточнень до реєстру вкладників банку «Національний кредит».

Фонд обіцяє повідомити про час і порядок виплат додатково.

У той же час «Альфа-Банк» (Україна), що входить до групи найбільших за активами заявив, що він буде проводити виплати вкладникам банку «Національний кредит» через свої установи.

«Про період проведення виплат« Альфа-Банк »(Україна) повідомить додатково. Банк буде проводити виплати коштів вкладникам за договорами, термі ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 350 | Добавил: kd78 | Дата: 18.08.2015

Згідно з останніми даними активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в липні скоротилися на 9,75%, або на 1,83 млрд гривень з 18,794 млрд гривень (станом на 1 липня) до 16,962 млрд гривень (на 1 серпня).

Про це йдеться в повідомленні фонду.

Зокрема, станом на 1 серпня кількість учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб становить 135.

З початку року активи фонду збільшилися з 16,872 млрд гривень (1 січня) до 16,962 млрд гривень.

Крім того, як повідомляло агентство, активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у червні зросли на 1,6%, або на 300 млн гривень з 18,5 млрд гривень (станом на 1 червня) до 18,8 млрд гривень (на 1 липня).

... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 225 | Добавил: kd78 | Дата: 16.08.2015

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ) приєднався до Меморандуму щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті, що був запропонований Національним банком України та Незалежною асоціацією банків України (НАБУ). Меморандум пропонує механізм реструктуризації іпотечних кредитів в іноземній валюті, який дозволяє позичальникам-фізособам знизити їх фінансове навантаження.

«Політична та фінансова криза боляче вдарила в першу чергу по позичальникам валютних іпотечних кредитів. Ми з самого початку розпочали діалог з нашими клієнтами, щоб допомогти їм впоратися із ситуацією, пропонуючи кредитні канікули та реструктуризацію боргу, конвертацію позики в національну валюту за пільговим курсом. Відтепер, після того як уряд схвалив ряд важливих змін у законодавстві України, ми нарешті можемо приєднатися до Меморандуму щодо реструктуризації валютних кредитів, запропоно ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 219 | Добавил: kd78 | Дата: 13.08.2015

У Національного банку України є всі можливості, щоб відбити будь-яку спекулятивну атаку на валютному ринку.

Про це розповіла голова НБУ Валерія Гонтарєва.

“Ми наростили достатню кількість резервів і маємо весь необхідний інструментарій для відбиття таких атак. І я думаю, ринок це добре розуміє”, – зазначила Гонтарева.

За її словами, спекулянтів на міжбанку сьогодні немає.

“Фіктивне виведення капіталу ми зупинили ще в минулому році. Експортери вже давно не притримують валюту, так як ситуація стабільна і в цьому немає сенсу. Навесні ми встановили для банків денний ліміт на покупку валюти на міжбанку. Вони можуть купити тільки 0,1% від регулятивного капіталу банку. Це обмеження повністю виключає можливість ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 279 | Добавил: kd78 | Дата: 13.08.2015

Криза змусила українські банки призупинити програму кредитування. За першу половину 2015 року вітчизняні фінустанови практично не наростили кредитний портфель.

За даними НБУ 1 липня загальний обсяг виданих позик досяг 1,010 трлн грн. На 1 січня цей показник склав 1,006 трлн грн.

За перше півріччя банки трохи збільшили обсяги кредитування бізнесу і скоротили позики для фізосіб.

У другому півріччі тенденція збережеться. Банки не тільки не стануть видавати більше кредитів, але і спробують скоротити кредитний портфель і посилити вимоги до позичальників. Вже в III кварталі 58% опитаних експертів прогнозують зменшення портфеля кредитів бізнесу і 72% – фізичним особам.

Взяти кредит у банку стає все скл ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 273 | Добавил: kd78 | Дата: 11.08.2015

«ПриватБанк» почав блокувати платежі за зв’язок, комунальні та інші послуги, які власники карток банку проводять через систему Portmone.

При спробі оплати платіж блокується, а користувачеві приходить SMS-оповіщення про те, що оплата на сайті була обмежена з метою безпеки.

У банку підтвердили таке починання, пояснивши його діями шахраїв і недостатнім захистом платежів в системі.

«Причиною таких запобіжних заходів є активізація шахрайства та відсутність виразної політики захисту платежів на стороні колег по ринку. Наш обов’язок – захищати кошти наших клієнтів, для цього ми використовуємо всі доступні нам можливості», – повідомив заступник голови правління банку Олександр Вітязь.

... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 288 | Добавил: kd78 | Дата: 10.08.2015

Національний банк України (НБУ) очікує, що відновлення контролю над інфляцією і зміцнення валютної стабільності дозволять йому ближче до кінця 2015 року послабити монетарну політику для сприяння економічній активності.

“Якщо інфляційні очікування будуть добре “заякорені”, інфляція під контролем, а стабільність валютного ринку буде посилюватися, ми розглянемо можливість ослаблення монетарної політики ближче до завершення 2015 року для сприяння економічній активності”, – повідомляється в оновленому Меморандумі економічної та фінансової політики української влади Міжнародному валютному фонду (МВФ), оприлюдненому на сайті НБУ.

Регулятор вказує, що в даний час характер його грошово-кредитної політики відповідає прогнозу інфляції на найближчий час і ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 260 | Добавил: kd78 | Дата: 09.08.2015

"Альфа Банк" і "Укрсоцбанк" утворюють третє за потужністю об'єднання банків в Україні.

Про це заявив "Економічній правді" президент українського "Альфа Банку" Олександр Луканов.

"Для нас ця угода не випадкова. Це продовження співробітництва, оскільки нещодавно протягом двох років "Альфа Груп" була найбільшим міноритарним інвестором в UniCredit (через Фонди Памплони). Ми надали підтримку SPO, коли UniCredit потребував додаткового капіталу. Той факт, що припускається входження UniCredit до капіталу банківського холдингу - найкраще підтвердження співробітництва. Ми раді вітати нового акціонера і сподіваємось, що співробітництво найкраще відіб'ється на розвитку українського банківського сектора", - зазначив Луканов.

Від більш детальних ко ... Читати далі »

Категория: Банкінг | Просмотров: 273 | Добавил: kd78 | Дата: 08.08.2015

1 2 »
» Вхід на сайт
» Пошук
» Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
» Архів записів
» Реклама
Copyright MyCorp © 2021uCoz